Jeneratör Kabinleri

İhtiyaca yönelik olarak genellikle harici ortamlarda kullanılan ses izolasyon jeneratör kabinleri ses kesme kapasitelerine göre çeşitlendirilir. GNC Teknik standart ses izolasyonları imalatı dışında müşteri ihtiyaçlarına göre özel tasarımlar ile çözümler üretmektedir.

Konteyner tipi ses izolasyon jeneratör kabinleri ISO boyutlarında olup, 2 mm kalınlığında trapez sac ve iç izolasyon olarak taş yünü malzemeden üretilmektedir. Jeneratör gücüne göre hava emiş ve atışlarda akustik panjur ve ses tutuculu kaset alternatifleri mevcuttur. Konteyner tipi ses izolasyon jeneratör kabinlerinin en büyük avantajı; yüksek ses kesebilme özellikleri ve konteyner içinde jeneratöre servis edebilme imkanıdır. Konteyner tipi ses izolasyon kabinlerinde kritik tip susturucu kullanılmaktadır.

Ses izolasyon kabinleri çoğunlukla küçük jeneratör uygulamalarında kullanılmaktadır. GNC tezgahlarında işlenen sac, elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Bu sayede harici şartlardan etkilenmesi minimuma indirilmektedir. Kabin iç izolasyon malzemesi olarak ısıya dayanaklı akustik sünger malzeme kullanılmaktadır. Ses izolasyon kabinlerinde kabin içinde iki adet susturucu bulunmaktadır.